pátek 30. června 2017

Spotřebováno Duben & Květen 2017

Krásné páteční odpoledne přeji! 
:)

Než skočíme do druhé poloviny roku, letních prázdnin, dobrodružného času plného zážitků, stručně se podíváme na nějakou tu spotřebovanou kosmetiku. Na počátku těhotenství mi bylo u obou dcerek tak špatně, že veškerá kosmetika byla to poslední, co mě zajímalo. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Na několik týdnů se mé pečující kosmetické rituály smrskly na rychlou sprchu za použití sprcháče a jednou týdně šamponu, čištění zubů a ne úplně pravidelné čištění pleti. Nejen, že jsem brzy večer chodila spát s dětmi, ale navíc jsem nesnesla téměř žádné výraznější vůně. Z růžové vody se mi dodneška zvedá žaludek, nesnesu mýt si ruce voňavými tekutými mýdly, vadí mi skořicová i kakaová tělová mléka, která si jindy užívám... Proto bude dnešní Spotřebováno stručné, spíš pro (můj) přehled, bez všelijakých srovnání koupeného a spotřebovaného, navíc dva měsíce v jednom, duben a květen dohromady. Ale teď dost zdlouhavých úvodů a pojďme se raději podívat, co jsme používaly.


Začneme dvěma produkty tělové péče...
Alverde Tělové máslo Šípková Růženka s vůní vrbovky (50 ml). Poslední ze sady mini tělových máslíček, o kterých jsem psala v březnovém článku. Fajn účinky, cena, balení na cesty, hezká vůně.

Kivvi Tělová marmeláda Mummy Tummy (120 ml). Když jsem byla v jiném stavu s Rózinkou, psala jsem o tomto těhotenském mazání recenzi. Pamatuji si, že byla určitě dost pozitivní. Zbytek marmelády, rozumějte super mastného másla, jsem spotřebovala až nyní, při třetím těhotenství a jsem ráda, že je sklenička konečně prázdná. Totiž, voní to hezky, vydrží to dlouho, promašťuje to kůži opravdu řádně, jenže mastné je všechno a máslo se dost pomalu vstřebává a stejně ne beze zbytku. Mě teď podobné mastné produkty moc nebaví, takže znovu na mazání břicha pořizovat nebudu (i když... jednu pomerančovou tu mám ještě načatou).


Letem světem z péče o pleť...
Mylo Jazmínová rosa (50 ml). Úžasně vonící pleťové tonikum pro normální až mastnou pleť, které mi kupodivu nevadilo ani při nevolnostech. Voní po jasmínu a grepu, což je skvělá a mému nosu tuze libá kombinace. (Vůni hořkých grepů mám ráda obzvlášť.) Tonikum neobsahuje alkohol a je určeno pro stahování pórů, dočištění pleti, zmatnění, hydrataci a osvěžení. Obsah je pouze 50 ml a voda během dvou týdnů pryč. Na nadcházející horké měsíce by mohlo být Mylo tonikum dobrou volbou, ač jsem osobně nepozorovala žádné větší změny zlepšení pleti (zřejmě i díky absenci používání ostatních produktů), pro osvěžení a hydrataci ale hlavně díky krásné vůni určitě doporučuji vyzkoušet. 


Dva kousky zubních past, naše a dětská...
Jack N' Jill Přírodní dětská zubní pasta Malina (50 g). Holkám moc chutnala... :) Podrobnou recenzi jste si mohli přečíst tady. Ráda bych pořídila i další varianty, třeba banánovou příchuť. ;)

UGLY by nature Zubní pasta Máta (114 g). I o těchto zubních pastách už na blogu byla řeč a to v článku tu. Já se nakonec po vypotřebování třetí tuby nemůžu přenést přes zapatlané umyvadlo a navíc znám dost jiných dobrých a především cenově mnohem dostupnějších variant. Znovu už zřejmě pořizovat nebudu.


Kratičké zastavení ve sprše...
Jeanne en Provence Sprchový gel Verbena a citron (250 ml). Vůně byla nádherně osvěžující, teď si říkám, že by se mi k letnímu počasí hodila mnohem lépe než jablečná Manufaktura, kterou právě používám. Produkt byl k nerozeznání od výrazně dražších sprch. gelů od zn. L'Occitane, takže pokud máte rádi ty, vyzkoušejte i tuhle, ne tak známou, značku. Gel bohatě pění a nepozorovala jsem, že by vysušoval, ač já nejsem zrovna ten nejlepší adept toto posuzovat.


Vypotřebovali jsme i nějaké vlasové produkty (včetně dětí a mého muže, který rád používá mé přírodní šampony:)).
Nobilis Tilia Dětský šampon s medem a heřmánkem (200 ml). Notoricky známý šampon od NT, u nás velmi oblíbený už několikátým rokem. Vlastně alespoň jednu tuhle lahvičku s pejskem máme doma neustále. Voní nám, hezky jemné vlásky myje, má přírodní složení a podporujeme českou firmu s poctivou kosmetikou. Co víc si přát.
Meraki Šampon na vlasy Linen dew (500 ml). Šampon pro poškozené vlasy navržený a vyrobený v Dánsku mě zaujal, přiznám se, především díky svému minimalistickému obalu, původu, obsahu balení, ale pochopitelně i díky přírodnímu složení. Co si představit pod označením jeho vůně 'linen dew' jsem netušila. Šampon mě dá se říct překvapil hlavně svou 'větrovou', výraznou vůní a tím, jak na hlavě chladí. Trochu jako když cucáte silně větrové bonbóny, jen ten pocit máte na mokré pokožce hlavy. Mně to nijak nevadilo, spíš naopak. Jinak pořádně nevím, jak tento šampon zhodnotit... vlasy umyl dobře, to ano, nezatěžoval je, nevysušoval, ale nebyly ani nijak výjimečně krásné, hebké či nadýchané. Bývala bych si přála v Meraki objevit svou novou hvězdu vlasové kosmetiky, ale bohužel pro mě spíš normální šampon vyšší ceny. :/

Meraki Kondicionér na vlasy Linen dew (500 ml). Hodně hustý kondicionér stejné vůně jako výše zmíněný šampon. Pomohl mi ke snadnějšímu rozčesávání, ale opět ani tento produkt zřejmě nemusím mít znovu.


Na závěr poslední produkt z dětské poličky...
Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Žofie (200 ml). Masážní olejíček pro děti, má pokožku zklidňovat a zvláčňovat a lze jej používat už od devátého měsíce věku. Vyvážená směs éterických olejů prý působí příznivě i při opruzeninách či ekzémech, což vyzkoušené nemám, každopádně se ale naše děti tímto olejem nechávaly moc rády po koupeli mazat.


Máte zkušenost s některým z dnešních produktů?


Přeji vám krásný začátek prázdnin a vydařený první červencový víkend.
:)Veronika

Žádné komentáře:

Okomentovat