pátek 11. března 2016

Janova pec

Krásné ráno přeji! Už jste dnes snídali? Že ne, tak co takhle dát si s námi misku lahodného, voňavého, křupavého müsli? Máme kakaové, švestkové s mákem, jahodové, ze sadu, semínkové a čokoládové. A až u nás všechno sníme a budeme chtít ještě, což je víc než jisté, napíšeme Janovi z Janovy pece. :))

Víte, začalo to skoro jako v pohádce. Asi před týdnem jsem napsala Janu Královi z Janovi pece a on hned odpověděl a den na to mi pošťák donesl balíček od něj, kde se skrýval ručně psaný dopis zavinutý do ruličky a zalepený Janovou pečetí s milými slovy. A o čem že mi Jan v dopise psal? No přeci o tom svém vyhlášeném výtečném müsli, které nám v balíčku posílal a které, představte si, já do té doby vůbec neznala. Müsli z Janovy pece vypadá nádherně a tím ta pohádka teprve začíná. Nečekejte ale žádná strašidla, čerty a temný les, napínavý příběh se šťastným koncem. Tohle je tak jednoduché, je v tom radost, slunce, život a zpěv (já si myslím, že ten Jan si při práci u té své pece opravdu musí zpívat;)), je to výtečné, poctivé a opravdové, skoro to hladí po duši... pojďte si rychle mističku dát, než nebude.
;)   
Nedávnou novinkou Janovy pece je pečené Kakaové müsli, které dnes ochutnáme úplně první. Müsli je složeno ze 61% ovesných vloček, 3% kakaa, pekanových ořechů, kokosu, 10% čokolády, lyofilizovaného (mrazem sušeného) ananasu a banánu, medu a olivového oleje. Když ke směsi přiblížíte nosík, ucítíte krásnou hořkosladkou kombinaci kakaa, čokolády a kokosu. Pekanové ořechy a plátky kokosu jsou křupavé a křehké, čokoládové hoblinky tmavé a dobré a když necháte kousky banánu chviličku rozpustit v ústech, zapomenete, že jste do mističky nenakrájeli banán čerstvý nýbrž už vám ho tam vmíchal Jan v podobě lyofilizovaných kousků. Stejně tak ananas, není tvrdý a žužlavý, ale křehký a po chvilce se chuť rozvine ve své plnosti a nakyslosti pro ananas typické.
Ovesné vločky jsou obaleny v kakau a celá směs je spíš méně sladká, což všem u nás naprosto vyhovuje. 
Zůstaneme ještě chvilku u novějších müsli z Janovy pece a ochutnáme pečené Müsli Švestky s mákem. Na tohle müsli jsem se těšila nejvíc já, protože mi připomíná švestky za humny u naší prababičky na statku a taky makovice, které jsme vysypávali, zrovna když mě můj muž požádal o ruku.:) Tady najdeme 65% ovesných vloček, 10% čokolády, 6% lyofilizovaných švestek, 6% máku, med a olivový olej. Čokoládové hoblinky jsou stejné jako ty v kakaovém müsli. Když dám lžičku téhle dobroty do pusy, jako bych cítila makové housky, které se pékávaly před dvaceti lety a švestková povidla, která pomalu bublají v kamnech v sednici u babičky. Švestičky jsou nakrájené na malé kostičky, ale jsou tu i celé půlky švestek, které vám děti možná slupnou dřív, než se nadějete. ;) Tohle müsli je překrásně jednoduché a zřejmě nikoho nepřekvapí, že sladkokyselé švestky a mák tu hrají prim. 


;


Řekla bych, že nejsladší ze všech šesti druhů, které jsme my doma ochutnali, je pečené Jahodové müsli. Sladké je díky hoblinkám bílé čokolády a podle mě i díky mandlím, které jsou v této směsi obzvlášť lahodné, máslové a křupavé. Jan zde použil opět med a olivový olej, ovesné vločky tvoří 64% obsahu a lyofilizované jahody 3,7%. 
 Tuto směs si určitě oblíbí děti, Málince moc chutná, ale nám taky. Jahůdky jsou voňavé a mléko se díky jejich barvě zbarví dorůžova.Dále tu máme pochoutku z největších, a tou je pečené Müsli ze sadu. Sem Jan namíchal největší podíl ovesných vloček(spolu se Švestkami s mákem), a to 65%, sušená jablka, višně a hrušky a přidal velkorysou špetku skořice, med a olivový olej. Tohle müsli je málo sladké(pro naše chuťové buňky akorát), pokud také máte rádi spíš přirozeně se vyskytující cukry a ne přílišné doslazování, budete si tady šťastně chroupat, není tu totiž jako v jediné ze všech směsí obsažen žádný cukr(který je jinde převážně v čokoládě). Müsli nádherně voní i chutná po skořici, má skvělou sladkokyselou chuť, jelikož kyselou chuť zastupují drobné višně i čtverečky jablíček a sladkou úžasné kusy hrušek, které bychom nejraději s Amálkou vyjedly z dózy. :)  


Müsli Ze sadu bude určitě chutnat i chlapcům a chlapům ;) a Jan jej doporučil i mému muži, ale ten si nakonec mezi všemi našel jiné oblíbené...
... tím je pečené Semínkové müsli. Obsahuje 53% ovesných vloček, sušené brusinky, rozinky, vlašská jádra, kokos, 15% semínek(slunečnicových, sezamových, konopných a dýňových), sušený banán, med a olivový olej. Mě tu úplně nepřesvědčily vlašské ořechy, cítím v nich trochu hořkosti a nevyrovnají se našim ořechům, které jsme letos sbírali třeba u švagra v zahradě. Brusinky mám raději ty doslazované jablečnou šťávou a ne cukrem a Janovy lyofilizované banány v Kakaovém müsli mě nadchly natolik, že ty sušené s nimi prostě nemohu srovnávat. Jinak ale i tato semínková směs chutná vyváženě a pokud nejste takoví hnidopichové jako já právě teď a sypete si semínka do všeho, zaručeně si na tomhle křupavém müsli pochutnáte.
:)


Na závěr u nás dnes můžete ochutnat Janovo pečené Čokoládové müsli. Díky čokoládovým hoblinkám by se mohlo zdát podobné Kakaovému müsli, ale to je pouhé zdání. Tady je namíchána spousta druhů ořechů - para ořechy, lísková jádra, mandle, kešu a kokos, dále 46% ovesných vloček, 10% čokolády, sušený banán, med a olivový olej. Všichni milovníci a milovnice čoko kokosových chutí a vůní, pozor! Právě vám servíruji mističku po okraj naplněnou křupavým sladkým pokušením a navrchu nechybí poctivá porce velikých ořechů. Tahle směs jednoduše nezklame nikoho, kdo má čokoládu a ořechy rád. Já jsem si z bůhví jakého důvodu nikdy moc neoblíbila para ořechy, takže ty bych tu klidně vynechala, ale zato lískové a mandle miluji, stejně jako kešu a kokos a těch je tu habaděj. ;)   

V kompletní nabídce Janovy pece ještě najdete Ovocné pečené müsli, které jsme ještě neochutnali, tak doufám, že až se objeví na našem stole, nezklame nás, stejně tak jako nezklamala dnešní šestka pečených dobrot.
:)

Mně osobně nejvíc chutnají müsli Ze sadu a Švestky s mákem, pak Kakaové a taky Jahodové. Přiznám se, že všechny tyto čtyři směsi chutnají báječně a těžko jsem kdy předtím ochutnala lepší.    
Jan mě navíc moc potěšil svými pečenými Ořechy s medem. Je to tak jednoduché a přitom božské (no dobře, para ořech jsem zkusila jen jeden;)), mandle a kešu zapečené s voňavým medem. Nic víc, nic míň, jen špetka soli. Mňam!
Pokud müsli přece jen není váš šálek čaje a raději si pochutnáte třeba na nějakém horkém nápoji a k tomu zakousnete křehkou sušenku, zkuste ty z Janovy pece. Pečou se v ní čokoládové, ovocné a máslové. My jsme je ale zatím nechutnali, tak vám dnes nepovím, jaké jsou.
Tak třeba příště...
;)
Všechny dobroty můžete koupit v e-shopu Jana Krále. 


Mějte se krásně a můžete mi napsat... znáte Janovy dobroty a co máte nejraději anebo byste rádi ochutnali? Hezký den všem.
:)Veronika


7 komentářů:

 1. Znam a jsou vyborne. Pravda, dlouho jsem je nemela, mela bych to napravit:-). M.

  OdpovědětVymazat
 2. Janova pec je skvělá. Můžu jen doporučit.

  OdpovědětVymazat
 3. Nemohla jsi tomu udělat lepší reklamu. Ty fotky mě přesvědčily. Hlavně ty kusy ovoce. Mňam.

  OdpovědětVymazat
 4. O Janově peci slyším prvně, ale hned jsem se zamilovala, a to ještě nic z těch dobrot nemám doma! Bude pro mě velmi těžké neobjednat si rovnou úplně všechno, co je v nabídce :D
  Moc děkuju za tip!

  OdpovědětVymazat
 5. Verunko, vypadá to krásně !!!! Sbíhají se mi sliny ..... Marki

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je nádhera. Dělám si musli sama a je to pořád dokola to stejné, Jan by mohl být příjemná změna

  OdpovědětVymazat
 7. Já si dokonce tuto dobrotu přála pod stromeček :-) Plánuji taky článek, protože tohle musli za to stojí.

  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat